HAPPY EASTER 2018!

2018-04-01 11:00

HAPPY EASTER!!!

Kursy - norweski

W szkole językowej ToTu nauczamy języka norweskiego od podstaw, jak i bardziej zaawansowanych słuchaczy. Organizujemy specjalne kursy dla chcących wyjechać i pracować w Norwegii, jak i kursy biznesowe oraz intensywne. Prowadzimy również kursy przygotowojące do egzaminów.
Egzaminy Norskprøve 2 i Norskprøve 3 kończą odpowiednio drugi (poziom A2) i trzeci (poziom B1) rok edukacji oferowanej imigrantom. Każdy egzamin składa się z dwóch oddzielnych części: pisemnej i ustnej – zdaje się je tego samego dnia lub w dwóch kolejnych dniach. Osoby nie legitymujące się statusem „uciekiniera” mogą uczęszczać na kursy językowe w Norwegii i zdawać egzaminy płatnie. Są to jednak tanie egzaminy. Rezultat jest tylko „zdał” lub „nie zdał”. Egzaminy odbywają się w wielu miejscach w Norwegii w styczniu, czerwcu i październiku. Trzeba zapłacić odpowiednio wcześniej! Wpłata na odpowiednie konto w Norwegii jest jednocześnie rejestracją na egzamin(www.fu.no).

W szkole ToTu po dwóch stopniach nauki można zdawać egzamin Norskprøve 2. Po trzech stopniach nauki (kurs300) - odpowiednio Norskprøve-3. Nasze zajęcia są tak prowadzone, aby uczeń ćwiczył wszystkie umiejętności potrzebne do zdania egzaminu, szczególny nasisk kładąc na komunikacje i gramatykę. Uczeń otrzymuje również wskazówki, co powinien ćwiczyć samodzielnie w domu.

Egzamin "Test i norsk høyere nivå" nazywany potocznie "testem bergeńskim" jest ustandaryzowanym egzaminem, który należy traktować jakby był to Norskprøve-4. Jest to droższy egzamin, obie części: pisemna i ustna odbywają sie osobno w różnych terminach. Jest on potrzebny gdy ktoś chce pracować w zawodzie lekarza lub pielęgniarki albo studiować w języku norweskim. Staramy się wypracować pewien standard pasujący nie tylko do tych najzdolnieszych: można u nas przygotować się do egzaminu Bergenstest (kwiecień-maj) zaczynając od zera w ciągu jednego roku akademickiego (ok. 7 miesięcy) nawet jednocześnie pracując.